Jak nastolit rodinnou harmonii? Jak přivést školáka k učení? Hravě!

Reference

Semináře - hodnocení absolventů

Letní Hra školou - hodnocení dětí

Víkendy - hodnocení dětí a rodičů

 

RNDr. Jan Krtička, výkonný ředitel společnosti Scio:

Projekt Hra školou považuji za velmi dobré obohacení domácí přípravy dětí v rodinách, kde tato problematika není rodičům lhostejná. Z bohaté nabídky aktivit bych chtěl upozornit zejména na "prezenční" kurzy a semináře, které jsou zajímavou možností, jak se dozvědět mnoho nového a sdílet přitom své zkušenosti i případné problémy s dalšími účastníky. Vítanou učební pomůckou jsou dále nápadité výukové hry umožňující dětem nenásilné osvojení různých druhů učiva.
Velmi atraktivní je i svého druhu unikátní nabídka dodání výukové hry "na klíč" podle přání zákazníka. Věřím, že tento projekt najde brzy široký okruh spokojených uživatelů a spolupracovníků, a přeji všem hráčům i účastníkům kurzů hodně radosti z nově nabytých zkušeností.

PhDr. Vladimír Píša, ředitel pedagogicko-psychologické poradny v Liberci:

Je zřejmé, že v současné době a na současném trhu pedagogických pomůcek jde o relativně ojedinělý projekt: většina současných pomůcek má spíše podobu dnes už vlastně „klasických“ výukových programů, zatímco stolní deskové hry, jaké Mgr. Klingerová vytvořila, jsou spíše ojedinělé. Je třeba také ocenit jejich dobrou výtvarnou kvalitu i kvalitu výroby – děti dostávají do rukou přitažlivé pomůcky, s nimiž mohou dobře manipulovat skutečně si s nimi pohrát. Navíc autorka nabízí i možnost vytvořit „hry na zakázku“ podle přání škol nebo rodičů.
Mohu tyto hry doporučit jako kvalitní učební pomůcku, která zejména na prvním stupni ZŠ může obohatit jak výuku, tak i třeba volný čas dětí (činnost v družinách). Věřím, že i v současné finančně nelehké době (v r. 2008 radikální krácení výdajů škol na pomůcky) najdou ředitelé dostatek možností, jak hry do škol zakoupit. Totéž se týká i rodičů, kterým hry ušetří mnoho času a energie a přinesou i radost při společné práci s dětmi.

 

Mgr. Marie Homolková, ředitelka ZŠ Veltrusy:

Mluvila jsem s dětmi, které se zúčastnily víkendového soustředění Násobení a dělení, a mohu říct, že byly s programem víkendu opravdu spokojené. Také rodiče byli překvapeni, jak moc to děti bavilo a co se naučily. Účast na takových akcích mohu jen doporučit.
A účastníci semináře Jak se doma s dětmi (ne)učit, který se na naší škole konal, byli nadšení.

Mgr. Erika Urbanová, učitelka na pražské ZŠ Šimanovská:

Tvůrkyni projektu Hra školou Markétu Klingerovou znám jako originální a úspěšnou praktičku, proto jakmile byly k dispozici, pospíšila jsem si objednat pro svou výuku téměř všechny její hry. Děti jsou z nich nadšené, hrajeme po skupinkách a stále je to baví. Kdo si s dětmi chce hrát, pro toho jsou tyto hry opravdu velkou pomocí.

 

Odkazy

www.ceskaskola.cz www.hrysdetmi.cz www.poskolak.cz www.rodinka.cz

www.nasedite.cz www.topgal.cz www.i-creative.cz http://predskolaci.cz www.detske-hry.com

www.nekuracke-restaurace.cz www.tibetskemisky.cz

 

 

© Všechna práva vyhrazena - Mgr. Markéta Klingerová

Vytvořili v ANTstudio.cz