Jak nastolit rodinnou harmonii? Jak přivést školáka k učení? Hravě!

Naše hry pro Vaše školáky

Hry pro děti, deskové hry, hry pro malé děti, rady pro rodiče, deskové hry, učení


Milí rodiče, většina níže popisovaných her je vyprodána a již nebude k dispozici. Pro příští školní rok připravujeme hru Písmenka na hřišti, díky které děti na prvním stupni - a to i ty s poruchou učení - hravě skládají a čtou písmena, slabiky i slova (třeťáci a výš i ta vyjmenovaná).

foto hry pro dětifoto hry pro děti 2

Chci jít rovnou na > SOUBORY HER > JEDNOTLIVÉ HRY

 

Ze své praxe víme, že Vás, pečlivých rodičů, kteří se snaží pomoci svým dětem s učením, je opravdu hodně. Trávit delší čas suchopárným školním cvičením však bývá spíše kontraproduktivní; dítě je unavené, mrzuté, roztěkané, bez zájmu. Postupem času se mu v podvědomí usadí pocit „učení = mučení“ a s pracovní morálkou je navěky ámen. Ani Vy z takové domácí přípravy nejste nadšeni. Nakonec se na dítě třeba i rozzlobíte, a je po rodinné pohodě.

Naše společenské hry pro školáky procvičují jednotlivé okruhy učiva 1.stupně ZŠ takovou formou, že si děti téměř ani nevšimnou, že se učí. Jsou vymyšleny tak, aby procvičily danou látku jaksi mimochodem a pozornost dítěte se upírá spíše k požitku ze hry. Prostřednictvím našich deskových, karetních a jiných her zvládnete domácí učení bezbolestně.

Můžete si vybrat z nabídky souborů her pro 1., 2. a 3.třídu, které pokrývají většinu důležitého učiva těchto ročníků, a jednotlivých her zaměřených pouze na určitou látku (např. Z ostrova na ostrov – pád, číslo, rod a vzor podstatných jmen).

Proč Vám nabízíme stolní hry, když existuje spousta všelijakých hravých pracovních sešitů nebo výukových počítačových programů, kterými se dítě může zabývat samo?

Protože

  • ne každá rodina má počítač a ne každé dítě se bude samo těmto činnostem věnovat.
  • děti mladšího školního věku většinou nechtějí být samy; chtějí trávit čas s rodiči nebo kamarády.
  • když něco děláte s dítětem společně (tedy nefungujete pouze jako dozorce nebo kontrolor), zvyšuje se jeho sebevědomí, učí se komunikovat a spolupracovat. Navíc při hře panuje uvolněnější atmosféra a méně hrozí, že budete netrpěliví nebo dokonce rozzlobení. Proto je dítě ochotnější Vám vyhovět a váš vzájemný vztah vzkvétá.
  • získáváte čas – učíte se a zároveň si spolu hrajete, takže čas povinností a čas společné zábavy splývají v harmonický celek.
  • při hraní našich stolních her si děti kromě daného učiva procvičují také logické a strategické myšlení, paměť, tvořivost a vyjadřování.
  • naše hry budou bavit i toho, kdo už danou látku ovládá. Jste-li jen trochu hraví, ani Vy se nudit nebudete!

Protože naším cílem je pomoci dětem získat k učení lepší vztah, vyzýváme je (viz též Soutěže pro děti) aby si samy vymýšlely a vyráběly svoje nové hry procvičující to, co zrovna potřebují. Naše hry jsou výtvarně pojaty tak, aby děti od vlastní tvorby neodradily, spíše je inspirovaly; místo pocitu „Pastelkami na obyčejnou čtvrtku? To není ono.“ ať je napadne:„Ale to bych mohl(a) zvládnout!“
Vždyť co může být pro dítě cennější, než když si samo vymyslí a nakreslí hru, která mu pomůže zlepšit se v tom, co mu nejde! Jen Vás prosíme, nekritizujte případný (byť i nedokonalý) výtvor Vašeho školáka a projevte ochotu jím vytvořenou hru hrát. Dítě potřebuje pochválit a sdílet svou chloubu s Vámi; pak jeho sebevědomí poroste a s ním i chuť do vlastního učení. Ověřeno!

© Všechna práva vyhrazena - Mgr. Markéta Klingerová

Vytvořili v ANTstudio.cz